فرق مبل چستر با کاناپه چیست؟

جستجو
آنچه در این مقاله میخوانید
تفاوت کاناپه و مبل
آنچه در این مقاله میخوانید

از آنجایی که کاناپه شامل مبل‌های دو نفره، سه نفره و یا بیشتر است پس در بین مبل چستر فیلد تنها مبل‌هایی که قابلیت نشستن بیش از یک نفر را دارند کاناپه گفته می‌شوند؛ اما از نظر طراحی و رنگ بدون شک کاناپه‌های مبل چستر کلاسیک ظاهر شیک‌تر و رسمی‌تری نسبت به کاناپه‌های راحتی دارند. از این رو در اغلب برنامه‌های تلویزیونی برای نشستن میهمانان از کاناپه‌های چستر استفاده می‌شود‌.

اصلی ترین تفاوت کاناپه و مبل چستر

اصلی ترین تفاوت کاناپه و مبل چستر

شاید بارها در عکس کاناپه و مبل چستر لاکچری راحتی دیده باشید ‌که معمولاً کاناپه‌ها نسبت به مبل‌های چستر ساده طراحی منحصربه‌فردی دارند. اساساً طراحان مبل راحتی، نیمه راحتی، مبل کلاسیک و… سعی می‌کنند در ساخت انواع کاناپه تمایزهایی را ایجاد کنند. مثلاً در بیشتر مواقع پارچه متکاهای مبلمان ۳ نفره یا ۲ نفره با پارچه کفی مبل‌های ساده فرق دارد. یا اینکه در طراحی و اندازه انواع کاناپه‌ها طراحی خاصی مثل دسته‌های پهن‌تر، تاج بلندتر، ارتفاع بیشتر و… را به کار می‌برند.

تفاوت های بین مبل های چستر و کاناپه‌ها

کاناپه یک کلمه خیلی قدیمی است که در اوایل قرن هفدهم روی زبان‌ها افتاده است. برای اینکه بهتر تفاوت کاناپه و مبل را بدانید شاید سری به فرهنگ لغت زده باشید در این مجموعه کتاب‌ها گفته شده است که کاناپه‌ها یک نوع مبلمان غیررسمی و راحتی هستند که بدون بازو بوده و یا یک بازو دارند؛ ولی مبل حالت رسمی‌تری از کاناپه دارد. در صورتی که امروزه بیشتر تمرکز طراحان مبل روی زیبایی و راحتی کاناپه‌ها است. برای اینکه افراد هنگام نشستن و یا خوابیدن روی کاناپه احساس بهتری داشته باشند چند کوسن و بالشتک تزئینی برای کاناپه‌ها خصوصاً کاناپه جلو تلویزیون استفاده می‌شود. به همین دلیل در یک ست مبلمان در هر طرح، رنگ و هر سبکی که باشد بیشتر توجه خریداران روی زیبایی و نمای ظاهری کاناپه یا همان مبل ۳ نفره است.

کاناپه راحتی

کاناپه راحتی

هنگام خرید مبل چستر و کاناپه توجه نمایید که ساده‌ترین نوع کاناپه ای که تاکنون طراحی و تولید شده است کاناپه راحتی به شکل بدون دسته است. اگر چه کاناپه‌ها جزو مبلمانی هستند که امکان دراز کشیدن و خوابیدن را برای افراد فراهم‌ می‌کنند؛ ولی این نوع کاناپه‌های راحتی یا همان مبلمان ۲ نفره یا۳ نفره راحتی‌های ساده‌ای هستند که در بیشتر مواقع هیچ بازویی برای خوابیدن افراد ندارند. در واقع این نوع محصولات را که به عنوان کاناپه برای استفاده انتخاب می‌کنید بدون شک دارای طراحی مطلوبی هستند و با توجه به هزینه پایینی که می‌کنید در مدت طولانی بسیار قابل استفاده و  راحت خواهند بود‌. پس در زمان خرید مبل راحتی به این نکته توجه نمایید.

مبل تخت خواب شو

جدیدترین و مدرن‌ترین کاناپه‌هایی که تا به حال طراحی و تولید شده است مبل تخت خواب شو می‌باشد. این نوع کاناپه‌ها در سبک‌های دکوراسیون مدرن جزو جدیدترین مبل راحتی به شمار می‌آیند که به صورت چند منظورِ مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر چه کاناپه‌های زیادی به شکل  راحتی و مدرن، مبل نئوکلاسیک،  مبل کلاسیک و همچنین مبل استیل، مبل ال و مبل چستر وجود دارد؛ ولی تنها مبل تختخواب شو یک کاناپه ایده آل است که تفاوت های زیادی با یک مبل ساده دارد. چنانچه تمایل دارید بهترین مبل تخت خواب شو را با قابلیت کاناپه و تخت خواب تهیه کنید بهتر است قبل از خرید آنلاین مبل، کاناپه، سرویس خواب و… از فروشگاه بزرگ مبل آوان نمونه‌های مختلفی از کاناپه‌های تخت خواب شو را مشاهده و بررسی کنید‌.

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *