فرق مبلمان پایه استیل با چوبی (مبل پایه فلزی بهتره یا چوبی؟)

جستجو
آنچه در این مقاله میخوانید
فرق مبلمان پایه استیل با چوبی
آنچه در این مقاله میخوانید

فرق مبلمان پایه استیل با چوبی بیشتر در میزان مقاومت و زیبایی هر کدام است. اگر چه مبلمان پایه استیل و چوبی هر دو برای تمامی سبک های دکوراسیون طراحی و تولید می‌شوند؛ اما مبل های پایه فلزی بیشتر در سبک های مدرن به کار می‌روند؛ چون ظاهر شیک‌تر و دوام بیشتری نسبت به مبل های پایه چوبی دارند.

از طرفی مبل های پایه چوبی بیشتر برای سبک های کلاسیک و سنتی مناسب هستند. چون تولیدکنندگان و صنعتگران مبل می‌توانند به راحتی طرح و نقش چوب‌های بدنه‌ی مبل را روی پایه‌های مبل هم پیاده کنند. سپس با ایجاد یک هماهنگی میان منبت تاج و دسته‌های مبل با منبت پایه‌های مبل جلوه بیشتری را در ظاهر مبلمان چوبی به وجود آورند.

در ادامه برای اینکه فرق مبلمان پایه استیل با چوبی را بهتر متوجه شویم به برسی مبل پایه چوبی و فلزی می پردازیم.

فرق مبلمان پایه استیل با چوبی

به طور کلی فرق مبلمان پایه استیل با چوبی تنها در جنس و طرح پایه‌های مبلمان است. اگر چه پایه‌های مبلمان از جنس چوبی و استیل در طرح های متنوعی تولید می‌شوند‌. اما اینکه پایه مورد نیاز مبلمان از نوع فلزی باشد یا چوبی بستگی به نوع مبل و برخی پارامترهای مهم دیگر دارد. به همین دلیل در ادامه هر کدام از پایه‌های فلزی و چوبی را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

پایه مبل چوبی

پایه‌هایی که در مبلمان از جنس چوب هستند جلوه‌ای گرم و کاملاً صمیمی در ساختار مبل ها ایجاد می‌کنند‌. اگر چه این نوع پایه‌ها بیشتر در مبل های معمولی و سنتی به کار می‌روند؛ ولی می‌توانند با تراشکاری‌های برجسته و منبت‌های بسیار شکیل در طراحی های کلاسیک و طراحی های روستیک نیز ظاهر خیلی زیبایی را بیافرینند.

پایه مبل چوبی

مهم‌تر اینکه چوب ساختار نسبتاً متراکمی دارد پس به راحتی پایه‌های چوبی می‌توانند با مقاومت مکانیکی بالا وزن خوبی را تحمل کنند. درست است که پایه‌های چوبی در برابر نم و رطوبت دوام زیادی ندارند؛ اما با مراقبت‌های مناسب این نوع پایه‌های مبل ماندگاری بالایی از خود نشان می‌دهند. از طرفی به دلیل فیکس بودن پایه چوبی به کلاف اصلی مبل هیچ گاه بر اثر جا به جایی زیاد لق نمی‌شوند.

پایه مبل فلزی

پایه‌های مبلی که از جنس فلزی هستند اصولاً یا از فولاد و یا از آلومینیوم ساخته می‌شوند. بنابراین پایه‌های فلزی مقاومت خیلی بیشتری نسبت به پایه‌های چوبی دارند‌. از طرفی سبک‌تر از پایه‌های چوبی هستند‌ و ظاهر جدیدتری دارند. به همین دلیل پایه‌های فلزی بیشتر برای تولید مبلمان مدرن مثل مبل راحتی (مبل ال و مبل چستر) و یا مبل های صنعتی به کار می‌روند‌. مهم‌تر اینکه پایه‌های فلزی حجم کمتری در مقایسه با پایه‌های چوبی دارند و در هنگام چیدمان فضای کمتری از خانه و یا محل کار را اشغال می‌کنند.

نکته مهم در مورد فرق مبلمان پایه استیل با چوبی این است که پایه‌های فلزی اگر چه در برابر ضربه، فشار و خراشیدگی مقاومت بالایی دارند اما به مرور زمان در هوای مرطوب دچار زنگ زدگی می‌شوند‌. در نتیجه از زیبایی مبل تا حدودی کاسته می‌شود‌ حتی ممکن است که به مرور زمان پایه‌های فلزی لق شده و باعث خرابی مبل شوند.

پایه مبلی فلزی

سخن پایانی

در پاسخ به این سوال که فرق مبلمان پایه استیل با چوبی چیست؟ خوب است بدانید که پایه‌های چوبی و پایه‌های فلزی هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. پس انتخاب اینکه پایه فلزی بهتره یا چوبی، کاملاً به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد.

ولی به طور کلی اگر به دنبال پایه‌هایی با یک طراحی خاص و چند منظوره هستید‌ بهتر است برای طراحی مبلمان خود پایه‌های چوبی را انتخاب کنید؛ اما اگر به دنبال پایه‌هایی با ساختاری ساده هستید که کاربری آسانی داشته باشد از طرفی با توجه به نیاز خود بتوانید ارتفاع صندلی و مبل را تنظیم کنید ما به شما انتخاب پایه‌های فلزی را پیشنهاد می‌دهیم.

چنانچه بین خرید مبل پایه چوبی و مبل پایه فلزی دچار سردرگمی شده‌اید بهتر است با کارشناسان ما در فروشگاه بزرگ مبل آوان مشورت کنید. ضمن اینکه به دلیل بالا بودن تنوع محصولات ما در مجموعه بزرگ مبل آوان شما می‌توانید به راحتی زیباترین و بهترین مبل را با مناسب ترین قیمت بازار به دست آورید.

اشتراک گذاری:
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *